Řecké památky

warning: Creating default object from empty value in /var/www/recko.cz/pruvodce/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

10 Of The Best adidas Kicks That Use Boost Technology

adidas originals stan smith put themselves on the map over a year and a half ago thanks to revitalizing one of their more successful running lines, the ZX imprint, as a formidable lifestyle model known as the adidas ZX Flux. Since then, the shoe has gone on to amass a cult like following thanks to customizable options and a plethora of different material mock ups. Here we see a poly-fleece one-piece upper to rival that of adidas zx 500 2.0 recent Tech Fleece sneakers complete with perforated branding and a more traditional ZX heel cage. The real head-turner here though is the bring back of the infamous Prism pattern, only this time the geometric pattern rests on the midsole. What do you think of the latest adidas Originals ZX FLux?

Korint

Korint býval starořeckým městským státem. Dnes se toto město rozkládá 80 km od Athén na Korintské šíji, která spojuje peloponéský poloostrov s pevninským Řeckem.

  • P1010001.JPG

Epidauros

 Epidauros se nachází 30 km východně od Nafplia, blízko Saronského zálivu. Ve své době byl významným náboženským a kulturním centrem, uctívali zde boha lékařství Asklépia a věnovali se uzdravování nemocných. 

  • 060_divadlo_v_Epidauru.JPG

Erechteion

Erechteion byl vybudován v letech 420 až 406 př. Kr. na nejposvátnějším místě Akropole. Zde nechala bohyně Athéna vyrašit svůj nejvzácnější symbol – olivový strom.

  • Erechtheum1.jpg
  • Erechtheum2.jpg

Meteora

Kláštery v Meteoře se vedle antických památek a Athosu řadí k největším atrakcím turistického Řecka.

  • Meteora-Agios Stefanos.jpg
  • Agios Nikolaos.jpg

Korfu

Korfu je jeden z nejznámějších ostrovů vůbec a určitě spolu s Odysseovou Ithakou, nejznámější z Ionských ostrovů. Má se zato, že Korfu je bájná země Fajáků, Šťastných Fajáků z Odyssey. Je to ostrov zeleně.

  • Pontikonisi - Korfu.jpg
  • trajekt Korfu II.jpg
Syndikovat obsah